Цветовите на сочни растенија се многу впечатливи

10 сочни цветни растенија

Внесете и откријте со кои 10 сочни цветни растенија можете дополнително да ја разубавите вашата градина, патио или тераса. Вие нема да жалам.

Поглед на пината на Каланхое

Каланхое пината

Kalanchoe pinnata е прекрасна crassulaceae што може да ја одгледувате и во саксија и во градината. Темелно запознајте се.

Алое полифила е среден вкусен

Спирален алое (Алое полифила)

Алое полифилата е извонредна сочна растение, но многу тешко се грижи. Внесете и ние ќе ви кажеме сè што треба да знаете за тоа.

Sedum е род на крстопадни растенија

Семејство Crassulaceae

Внесете и научете сè за ботаничкото семејство Crassulaceae, едно од најважните и најинтересните сокови.

Sempervivum montanum е издржлив крцкав

Семпервивум монтанум

Sempervivum montanum е убава, рустикална треска што може да расте дури и на wallsидови и покриви. Осмелете се да го знаете.

Алое јувенината е мала сочна

Алое јувенина

Дали сакате мали сукуленти? Влезете и запознајте ја Алое јувена, растение кое со височина од дваесет сантиметри можете да го имате каде сакате.

Graptopetalum mendozae е сочен

Graptopetalum mendozae

Graptopetalum mendozae е идеално сочно растение што треба да го имате во висечки садови или во мали камењари. Влезете и запознајте го.

Pachyphytum oviferum е сочен

Пахифитум

Пахифитумот е род на многу убави сукуленти за кои е лесно да се грижите. Внесете и научете за главните видови, како и за нивната грижа.

Фабриката пајак е многу убава

Фабрика пајак (Sempervivum arachnoideum)

Фабриката пајак, или Sempervivum arachnoideum, е прилично малку вкусен идеален за саксии, како и за камења. Влезете и откријте го.

Цветот на Aptenia cordifolia е мал

Аптенија кордифолија

Aptenia cordifolia е прилично притаен сукулент за кој лесно се грижи. Ако сакате да ви го разубавам балконот или терасата, влезете и откријте го.

Haworthia retusa произведува многу пијавки

Haworthia retusa

Haworthia retusa е прекрасно сочно растение што можете да го одгледувате и во тенџере и во градината на вашата камењарка. Влезете и запознајте го.

Kalanchoe fedtschenkoi е повеќегодишна трева

Каланхое федшенкои

Откријте го Kalanchoe fedtschenkoi, скапоцено и многу благодарно сочно растение кое сигурно ќе ви донесе многу радости.

Sedum sieboldii е трајни сочни

Јапонска свила (Sedum sieboldii)

Ако сакате да висат или притаен сукулент, влезете и ние ќе ви кажеме како да се грижите за Sedum sieboldii, идеален вид за балкони, тераси и ентериери.

Sedum dasyphyllum е мал сукулент

Ориз (Sedum dasyphyllum)

Sedum dasyphyllum е мал сукулент што можете да го имате во саксии или висечки жардиниери, и внатре и надвор од домот. Запознајте го.

Cotyledon orbiculata е грмушка сочно

Котиледон орбикулата

Дали сакате грмушки сочни за кои е многу лесно да се грижите? Запознајте го Cotyledon orbiculata, многу променлив, но и многу отпорен вид.

Sedum morganianum е виси расипана

Седум бурито (Sedum morganianum)

Дали би сакале да имате обесена крцкава во вашата куќа? Ако барате вид за кој е лесно да се грижите, откријте Sedum morganianum.

Каланхоевата тирсифлора е повеќегодишна сочна

Каланхое тиризифлора

Ако барате сочен вкус кој се издвојува по својата големина и убавина за вашата градина, влезете и запознајте ја фантастичната Kalanchoe thyrsiflora.

Haworthia fasciata е трајни сочни

хавортија фасцијата

Барате мали сочни растенија за кои е многу лесно да се грижите? Влезете и запознајте ја фавориката Хавортија, ќе ви се допадне;).

Поглед на Pleiospilos nelii во цвет

Плејоспилос нелии

Дали сакате мали сукуленти? Влезете и ќе се сретнете со Pleiospilos nelii, прекрасен вид зелена боја ... а исто така и виолетова. Не го пропуштај.

Агавите се сочни

агава

Агавата или магуе се сочни растенија многу отпорни на суша и сонце. Внесете и знаете с everything за нив и откријте како тие се грижат за себе.

Поглед на вариегадата од еониум

Еониум

Дали сакате да имате градина или балкон со сукуленти кои лесно се грижат, но не знаете кои да ги ставите? Внесете и откријте сè за Еониумот, ќе ги сакате.

Поглед на лимифолијата Хавортија

haworthia limifolia

Haworthia limifolia е мал сукулент што можете да го чувате во саксии во текот на неговиот живот, обезбедувајќи му многу основна нега. Запознајте го.

Поглед на Haworthia cymbiformis

Haworthia cymbiformis

Haworthia cymbiformis е одлично сочно растение за почетници: со малку грижа, секогаш ќе го имате совршено. Запознајте го.

Поглед на арбореумот Аеониу

Дрво бесмртно (Aeonium arboreum)

Арбореумот Еониум е многу благодарен сочен вкус: му треба само сонце и малку вода. Осмелете се да знаете сè за него.

Алое вариегата е сочен

Тигар алое (алое вариегата)

Дојдете и запознајте ја Алое вариегата, прекрасно сочно растение што можете да го одгледувате во тенџере во текот на целиот свој живот. Влегува.

Мајка на бисер е сурова

Мајка на бисер (Graptopetalum paraguayense)

Парагвајскиот граптопеталум е прекрасен сочен сок што можете многу лесно да го одгледувате во саксија. Влезете и запознајте се;)

Екеверија

Ечеверија се едно од најубавите сочни растенија што постојат. Влезете и ќе откриете с about за нив: главни видови, грижа, ... и многу повеќе;)

Euphorbia ingens е сочно дрво

Ингени на еуфорбија

Запознајте ги ингените на Еуфорбија, сочно дрво кое може да достигне 15 метри висина, примајќи малку вода годишно. Влегува;)

Поглед на Crassula marnieriana

Adeердан од жад (Crassula marnieriana)

Ако сакате сукуленти, но барате оној што е лесен за грижа дури и во затворен простор, влезете и откријте ја Crassula marnieriana. Youе ве изненади;)

'Рбетот на ѓаволот (Kalanchoe daigremontiana)

Внесете и откријте ја Kalanchoe daigremontiana, многу лесна за грижа и размножување на треска што можете да ја имате во вашата градина или патио.

Ладен (месембриантема)

Запознајте ја Мезембриантемата, совршени растенија за градини и саксии кои ќе ви дадат многу радости секоја пролет. Откријте ги.

Поглед на Делосперма во цут

Делосперма

Делосперма се едно од најприлагодливите сочни растенија што постојат. Оди напред и откриј каква грижа бараат за да бидат убави.

Красула (Crassula arborescens)

Дали сакате растение што е многу убаво и лесно за грижа? Откријте ја Crassula arborescens, грмушка со белузлави лисја што ќе ги сакате;)

Двобојна гастерија

Гастерија

Гастеријата се сукуленти за кои е толку лесно да се грижите, што ќе биде тешко да се поверуваат. Покрај тоа, тие се размножуваат на едноставен начин. Осмелете се да ги откриете.

Поглед на Crassula perforata

Прободена школка (Crassula perforata)

Crassula perforata е многу убаво и лесно за грижа сочно растение кое не може да недостасува од ниту една колекција. Откријте с everything за неа.

Еониум канариенсе е сочен лек за нега

Беж (аеониум канариенсе)

Aeonium canariense е многу лесно растение за нега со многу висока украсна вредност. Откријте како треба да го одржувате за да биде здраво.

Поглед на Kalanchoe tomentosa

Каланхое томентоса

Kalanchoe tomentosa е еден од најубавите и најелегантни сукуленти. Дали сакате да знаете како да се грижите за тоа? Не двоумете се: влезете.

Лисјата на Crassula ovata се зелени

Дрво од жад (Crassula ovata)

Дали ви се допаѓа сочни растенија кои личат на мали дрвја? Па, влезете и откријте ја Crassula ovata, прекрасна грмушка за која е многу лесно да се грижите.

Поглед на Sempervivum tectorum

Бесмртна (Семпервивум)

Дали имате мало искуство во грижата за сукуленти? Запознајте ги бесмртните, многу отпорни растенија кои тешко се губат;).

Поглед на Kalanchoe blossfeldiana Calandiva

Каланхое (Kalanchoe blossfeldiana)

Дали имате или би сакале да имате Kalanchoe blossfeldiana? Ако сакате да научите како да се грижите за тоа, така што ќе ви трае многу години, не двоумете се да влезете;).

Агавената атенуата е прекрасен вкусен сок

Змеј магуе (агаве атенуата)

Агавената атенуата е прекрасна сочна, многу лесна за одгледување и одржување, која изгледа одлично во секој агол. Влези и запознај ја темелно;)

Senecio rowleyanus

Дали висат виси сукуленти? Што ако можат да се одгледуваат во затворени простории? Ако одговоривте да на двете прашања, дојдете и запознајте го Сенесио Роулејанус. ;)

Echeveria elegans е сочен сок што формира розети од лисја

Екеверија елеганс

Echeveria elegans е мала, многу лесна за грижа и со голема украсна вредност. Покрај тоа, тој е отпорен на штетници. Дали сакате да дознаете повеќе? Влегува! ;)

Поглед на возрасна Euphorbia trigona

Триаголник еуфорбија

Euphorbia trigona е сочна грмушка или дрво, широко користена за украсување градини и дворови, но ... дали знаете каква грижа и е потребна? Влегува;)

Echeveria agavoides

Датотека Echeveria agavoides

Echeveria agavoides е прекрасно сочно растение, но не е лесно да се грижи. Ако само што го добивте, влезете и дознајте како да го одржувате здраво.

Agave victoriae reginae

Датотека Agave victoriae reginae

Дали ви е потребен сочен отпорен на суша и тоа е многу декоративно? Дојдете внатре и запознајте ги неверојатните региони Agave victoriae.

Adromischus cooperii

Датотека Adromischus cooperi

Adromischus cooperi е џуџеста сочна грмушка што можете да ја користите за украсување на вашиот двор, тераса или балкон. Откријте како да го имате совршено.

Портулакарија афра

Датотека Portulacaria afra

Портулакарија афра е прекрасен вкусен грмушка, толку лесен за грижа, што можете да го уживате уште од првиот ден. Влезете и запознајте го.

Растенија во саксии Hoodia gordonii

Информативен лист Hoodia gordonii

Hoodia gordonii е прекрасно сочно не-кактусно растение што можете да го имате во садот или во сончевата градина. Влезете и откријте го.

Euphorbia meloformis

Еуфорбија мелоформис лист со факти

Euphorbia meloformis е совршен вкусен сок во тенџере во текот на целиот свој живот. Со советите што ќе ви ги понудиме, ќе ви биде убаво цела година. Секако. ;)

Канделабриум Еуфорбија

Датотека со канделабрум Euphorbia

Euphorbia candelabrum е неверојатно арбореално сочно растение кое никого не остава рамнодушен. Откријте како треба да се грижите за тоа, така што секогаш е совршено.

Аеониум табулиформен

Датотека Aeonium tabulaeforme

Aeonium tabulaeforme е една од растенијата што привлекува најголемо внимание: формира спектакуларна розета на срамнети со земја лисја! Внесете и откријте како можете да го имате совршено здрав.

Алое аристата

Датотека со алое аристата

Алое аристата е многу интересно сочно растение, кое може да се одгледува во саксии или во градината, и не треба многу да се грижи. Пронајди.

Датотека Haworthia attenuata

Haworthia attenuata е прекрасно сочно растение со навистина убава шема на бела линија. Нејзината грижа е исто така многу едноставна, затоа не двоумете се да влезете да ја пречекате. ;)

Агава американка

Датотека Агаве Американка

Agave americana е најчестиот вид агави во светот, но тоа е така затоа што многу лесно се прилагодува, станува дури и инвазивен. Влезете за да знаете с about за него.

Sempervivum tectorum

Sempervivum tectorum датотека

Sempervivum tectorum е најлесно да се грижи за сочно растение во светот, и најотпорно на студ и мраз. Што чекаш да го запознаеш?

Датотека на храмот Буда на Crassula cv

Храмот на Буда Красула е геометриски совршено трево растение: толку многу што нема да можете да размислите за него. Дознајте повеќе за нејзината историја и грижа.

rhopalophylla fenestraria

Датотека Fenestraria rhopalophylla

Fenestraria rhopalophylla е прекрасно сочно растение што можете да го чувате во тенџере цел живот. Неговото одржување е многу едноставно, толку многу што со минимална грижа ќе произведува цвеќиња секоја пролет. Запознајте го.

Стебла на Euphorbia tirucalli

Профил на еуфорбија тирукали

Euphorbia tirucalli е арбореално растение што може да се одгледува и во тенџере и во градината. Толку е лесно да се грижиш за што сигурно ќе те изненади. Запознајте го.

Euphorbia richiei ssp marsabitensis

Euphorbia ritchiei профил

Euphorbia ritchiei е одлично домашно растение за дворови или балкони каде што веќе нема многу слободен простор. Откриено во 2006 година, сигурно ќе ви биде многу лесно да се грижите со нашите совети. ;)

Цвеќиња Sedum palmeri

Информации за Sedum palmeri

Sedum palmeri е сочна фабрика за која се грижи многу лесно, толку многу што ако започнете на овој свет нема да имате никаков проблем со тоа. Осмели се да ја познаеш.

Млада алое вера

алое вера

Алое вера е едно од најпознатите сочни растенија во светот. Погоден е за почетници, многу лесен за грижа и, покрај тоа, медицински. Влезете за да дознаете повеќе за неа.

Детали за Euphorbia lactea

Euphorbia lactea

Еден од најомилените сукуленти во светот е Euphorbia lactea. Брзо расте, тоа е растение кое ...

Дебела еуфобија

Дали некогаш сте виделе сочен или сочен не-кактус толку компактен и заоблен? Неговото научно име е Euphorbia obesa, ...

Литопи или живи камења

Литопсите се далеку едно од најпознатите сочни растенија во светот. Немаат лисја како останатите ...

Haworthia cuspidata

Haworthia cuspidata е еден од најелегантните видови во родот Haworthia. Неговите месести, тврди лисја, на ...