Каралума е сочно растение

Каралума

Растенијата од родот Caralluma се сочни со прекрасни цвеќиња што можете да ги одгледувате во саксии. Дали сакате да ги познавате? Влегува!

Церопегија е растение со лисја во форма на срце

Nердан од срца (Ceropegia woodii)

Ceropegia woodii е прекрасна сукулент која можете да ја користите како приврзок. Внесете и откријте како да го имате убаво.

Седиум бурито е виси обеска

Виси сочни растенија

Дали сакате да имате обесени сукуленти во вашиот дом или во патио? Влезете и разгледајте ги најубавите и најлесните за грижа.

Цветовите на сочни растенија се многу впечатливи

10 сочни цветни растенија

Внесете и откријте со кои 10 сочни цветни растенија можете дополнително да ја разубавите вашата градина, патио или тераса. Вие нема да жалам.

Лобивија е една од најубавите цветни кактуси

10 кактус со цвеќиња

Дали сакате да ги знаете кактусите со цвеќиња што може да ги имате и во саксија и во градина? Влезете и откријте ги, ќе ги сакате!

Мамиларија Тереза ​​е мал кактус

Мамиларија Тереза

Дали сакате мали кактуси? Внесете и ќе се сретнете со Mammillaria theresae, прекрасно растение кое се вклопува во дланката на едната рака.

Ребутијата се мали кактуси

Ребутија

Дали сакате да знаете како се грижи за Ребутија? Тогаш не чекајте повеќе: влезете тука и ќе знаете сè за нив.

Epiphyllum anguliger е висечки кактус

Epiphyllum angulger

Влезете и откријте го Epiphyllum anguliger, прекрасен епифитичен кактус, кој можете да го одгледувате како приврзок дома или во вашата градина.

Cereus jamacaru е голем кактус

Мандакару (Cereus jamacaru)

Внесете и ќе научите с about за Cereus jamacaru, шилест колонообразен кактус кој произведува големи цветови.

Pilosocereus azureus е колонообразен кактус

Син кактус (Pilosocereus azureus)

Pilosocereus azureus е колоноозен кактус кој е лесен за одгледување и одржување. Дознајте повеќе за неговите карактеристики и како да се грижите за него овде.

Цветот на Хилоцереус е голем и бел

Хилоцереус

Хилоцереусот е еден од најубавите кактуси што постојат. Ако сакате да уживате во нејзините цвеќиња и овошја, влезете тука за да знаете сè за нив.

Цилиндропунтија е бодлив кактус

Цилиндропунтија

Цилиндропунтијата се многу брзорастечки кактуси и некои од нив бараат малку вода. Внесете и знаете сè за нив.

Cereus peruvianus се нарекува и компјутерски кактус

Цереус перуанец

Дојдете внатре и запознајте го Cereus peruvianus, брзо растечки кактус кој изгледа одлично и во градината и во саксија.

Ехиноцереусите се мали кактуси

Ехиноцереус

Ехиноцереусите се многу, многу убави кактуси. Дали сакате да знаете како се грижат за нив? Потоа, не чекајте повеќе и влезете за да научите с everything за нив.

Епифилумот е ефифичен кактус

Епифилум

Epiphyllum се кактуси кои произведуваат некои од најубавите цвеќиња во светот. Влезете и ќе знаете с about за нив.

Opuntia dilleni е вид на бодлив кактус

Opuntia dillenii

Opuntia dillenii е многу убав, но инвазивен бодлив кактус. Внесете ги и познајте ги неговите карактеристики за да можете лесно да го препознаете.

Echinopsis eyriesii е чест вид

Echinopsis eyriesii

Дали сакате да знаете сè за Echinopsis eyriesii? Ако сакате да научите сè за овој вид убави цвеќиња, влезете!

Гимнакалициумот е род на топчести кактуси

Гимнакалициум

Гимнакалициумите се мали, топчести кактуси кои произведуваат цвеќиња со висока украсна вредност. Откријте ги.

Hylocereus undatus е висечки кактус

Водно Конче (Hylocereus undatus)

Питахаја или Hylocereus undatus е брзорастечки епифитски кактус кој дава вкусно овошје. Влезете и откријте како да го одгледувате.

Epiphyllum oxypetalum е епифитичен кактус

Epiphyllum oxypetalum

Epiphyllum oxypetalum е епифитичен кактус кој произведува многу големи, бели цветови, над 20 сантиметри. Научете да се грижите за тоа. Влегува.

Opuntia humifusa е голем кактус

opuntia humifusa

Opuntia humifusa е бавнорастечки вид со убави цвеќиња отпорен на мраз. Запознајте се.

Echinopsis chamaecereus произведува црвени цветови

Echinopsis chamacereus

Echinopsis chamaecereus е фантастичен висечки или притаен кактус кој произведува прекрасни цвеќиња. Дали сакате да знаете како да го одгледувате? Влегува!

Echinopsis subdenudata е еден од најчестите кактуси

Подденудата на ехинопсис

Субденудата Echinopsis е фантастичен кактус: произведува големи цвеќиња, мал е, лесен за грижа ... Што чекате да го сретнете?

Selenicereus grandiflorus е епифитичен кактус

Selenicereus grandiflorus

Дали сакате да знаете каква е грижата за Selenicereus grandiflorus? Ако размислувате да имате епифитичен кактус, не двоумете се да влезете.

Мелокактусот е кактус со бавен раст

Мелокактус

Дали го познавате Мелокактус? Ако не, влезете и ќе ги откриете неговите карактеристики, главните видови и како се грижат за нив.

Ариокарпусот дава прекрасни цвеќиња

Ариокарпус

Само што добивте Ариокарпус и сакате да знаете како да се грижите за него? Ако е така, влезете и ние ќе ви кажеме како можете да направите да трае со години.

Matucana madisoniorum е топчест кактус

Matucana madisonorum

Matucana madisoniorum е бавно растечки кактус кој произведува убави цвеќиња. Влезете и дознајте.

Хатиора гатернер е епифитичен кактус

Хатиора гартнери

Каков е гатериерот Хатиора? Ако сакате да го знаете овој прекрасен епифитски кактус, влезете и ќе научите с everything за тоа.

Поглед на цутот на булбокаликс Erriosyce

Ериозија

Ериосице се интересни кактуси за градини и тераси: многу од нив се мали и сите даваат прекрасни цвеќиња. Запознајте ги.

Цветовите на Echinopsis spachiana се бели и големи

Echinopsis spachiana

Echinopsis spachiana е низок колонозен кактус кој произведува големи цветови секоја пролет. Осмелете се да го знаете.

Gymnocalycium saglionis е кактус со средна големина

Gymnocalycium saglionis

Gymnocalycium saglionis е топчест кактус кој произведува прекрасни белузлави цветови. Влезете и откријте како се грижи за себе.

Поглед на Copiapoa cinerea

Копијапоа

Копиапоа се бавно растечки, но исклучително убав род на кактуси. Влезете и запознајте ги за да знаете како да се грижите за нив.

Поглед на пината на Каланхое

Каланхое пината

Kalanchoe pinnata е прекрасна crassulaceae што може да ја одгледувате и во саксија и во градината. Темелно запознајте се.

Алое полифила е среден вкусен

Спирален алое (Алое полифила)

Алое полифилата е извонредна сочна растение, но многу тешко се грижи. Внесете и ние ќе ви кажеме сè што треба да знаете за тоа.

Sedum е род на крстопадни растенија

Семејство Crassulaceae

Внесете и научете сè за ботаничкото семејство Crassulaceae, едно од најважните и најинтересните сокови.

Sempervivum montanum е издржлив крцкав

Семпервивум монтанум

Sempervivum montanum е убава, рустикална треска што може да расте дури и на wallsидови и покриви. Осмелете се да го знаете.

Алое јувенината е мала сочна

Алое јувенина

Дали сакате мали сукуленти? Влезете и запознајте ја Алое јувена, растение кое со височина од дваесет сантиметри можете да го имате каде сакате.

Ferocactus stainesii има црвени боцки

Буре Бузнага (Ferocactus stainesii)

Ferocactus stainesii е кактус со прекрасни црвени боцки со кои можете да имате спектакуларна рокерка. Влезете и запознајте го.

Graptopetalum mendozae е сочен

Graptopetalum mendozae

Graptopetalum mendozae е идеално сочно растение што треба да го имате во висечки садови или во мали камењари. Влезете и запознајте го.

Алое марлоти е дрво

8 видови на алое

Кои се најдобрите видови алое за одгледување во саксии или во градината? Ако сте iousубопитни, влезете и ние ќе ви покажеме осум сорти од голема убавина.

Pachyphytum oviferum е сочен

Пахифитум

Пахифитумот е род на многу убави сукуленти за кои е лесно да се грижите. Внесете и научете за главните видови, како и за нивната грижа.

Фабриката пајак е многу убава

Фабрика пајак (Sempervivum arachnoideum)

Фабриката пајак, или Sempervivum arachnoideum, е прилично малку вкусен идеален за саксии, како и за камења. Влезете и откријте го.

Ferocactus latispinus е кактус кој има многу долги боцки

Ferocactus latispinus

Ferocactus latispinus е кактус отпорен на суша за кој не е потребна голема грижа за да биде добро и да процвета. Запознајте го.

Цветот на Aptenia cordifolia е мал

Аптенија кордифолија

Aptenia cordifolia е прилично притаен сукулент за кој лесно се грижи. Ако сакате да ви го разубавам балконот или терасата, влезете и откријте го.

Rhipsalis cereuscula е висечки кактус

Корален кактус (Rhipsalis cereuscula)

Дали сакате да висат кактуси? Внесете и откријте Rhipsalis cereuscula, многу лесен за одгледување вид што произведува убави цвеќиња.

Haworthia retusa произведува многу пијавки

Haworthia retusa

Haworthia retusa е прекрасно сочно растение што можете да го одгледувате и во тенџере и во градината на вашата камењарка. Влезете и запознајте го.

Kalanchoe fedtschenkoi е повеќегодишна трева

Каланхое федшенкои

Откријте го Kalanchoe fedtschenkoi, скапоцено и многу благодарно сочно растение кое сигурно ќе ви донесе многу радости.

Sedum sieboldii е трајни сочни

Јапонска свила (Sedum sieboldii)

Ако сакате да висат или притаен сукулент, влезете и ние ќе ви кажеме како да се грижите за Sedum sieboldii, идеален вид за балкони, тераси и ентериери.

Rhipsalis baccifera е виси кактус

Rhipsalis baccifera

Rhipsalis baccifera е висечки кактус кој е многу лесен за одгледување. Влезете и ќе ви кажеме с about за да можете да уживате во вашиот двор или балкон.

Sedum dasyphyllum е мал сукулент

Ориз (Sedum dasyphyllum)

Sedum dasyphyllum е мал сукулент што можете да го имате во саксии или висечки жардиниери, и внатре и надвор од домот. Запознајте го.

Cotyledon orbiculata е грмушка сочно

Котиледон орбикулата

Дали сакате грмушки сочни за кои е многу лесно да се грижите? Запознајте го Cotyledon orbiculata, многу променлив, но и многу отпорен вид.

Sedum morganianum е виси расипана

Седум бурито (Sedum morganianum)

Дали би сакале да имате обесена крцкава во вашата куќа? Ако барате вид за кој е лесно да се грижите, откријте Sedum morganianum.

Каланхоевата тирсифлора е повеќегодишна сочна

Каланхое тиризифлора

Ако барате сочен вкус кој се издвојува по својата големина и убавина за вашата градина, влезете и запознајте ја фантастичната Kalanchoe thyrsiflora.

Haworthia fasciata е трајни сочни

хавортија фасцијата

Барате мали сочни растенија за кои е многу лесно да се грижите? Влезете и запознајте ја фавориката Хавортија, ќе ви се допадне;).

Рипсалисот е епифитичен кактус

Рипсалис

Ако сакате да научите како да се грижите за Рипсалис, тропски кактуси во кои можете да уживате и дома и на балкон, влезете.

Поглед на Pleiospilos nelii во цвет

Плејоспилос нелии

Дали сакате мали сукуленти? Влезете и ќе се сретнете со Pleiospilos nelii, прекрасен вид зелена боја ... а исто така и виолетова. Не го пропуштај.

Цереус се колонообразни или грмушки кактуси

Cereus

Цереус се многу популарни кактуси кај почетници и колекционери. Влезете и откријте како правилно да се грижите за нив за да можете да уживате во нив.

Агавите се сочни

агава

Агавата или магуе се сочни растенија многу отпорни на суша и сонце. Внесете и знаете с everything за нив и откријте како тие се грижат за себе.

Поглед на вариегадата од еониум

Еониум

Дали сакате да имате градина или балкон со сукуленти кои лесно се грижат, но не знаете кои да ги ставите? Внесете и откријте сè за Еониумот, ќе ги сакате.

Поглед на лимифолијата Хавортија

haworthia limifolia

Haworthia limifolia е мал сукулент што можете да го чувате во саксии во текот на неговиот живот, обезбедувајќи му многу основна нега. Запознајте го.

Поглед на Mammillaria spinosissima cv А клун

Mammillaria spinosissima

Ако сакате цветни кактуси, но немате многу простор, влезете и запознајте ја Mammillaria spinosissima. Сигурно ќе ви донесе многу радости! ;)

Поинсетијата е сочна грмушка

Поинсет (Euphorbia pulcherrima)

Дали сакате да уживате во поинсетијата во текот на целата година? Влезете и ние ќе ви кажеме с about за нивната грижа за да ја преживеете зимата.

Пахиподиумот произведува прекрасни цвеќиња

Пахиподиум

Откријте го Пахиподиумот, трнливи дрвја и грмушки со прекрасни цвеќиња кои се совршени за вашата градина или балкон. Влегува.

Алое арборесенс се спротивставува на сушата

Алое со свеќи (алое арборесцен)

Откријте Алое арборесенс, арборејско растение кое се спротивставува на сушата, високите температури, па дури и лесните мразови. Влегува.

Поглед на Haworthia cymbiformis

Haworthia cymbiformis

Haworthia cymbiformis е одлично сочно растение за почетници: со малку грижа, секогаш ќе го имате совршено. Запознајте го.

Поглед на арбореумот Аеониу

Дрво бесмртно (Aeonium arboreum)

Арбореумот Еониум е многу благодарен сочен вкус: му треба само сонце и малку вода. Осмелете се да знаете сè за него.

Алое вариегата е сочен

Тигар алое (алое вариегата)

Дојдете и запознајте ја Алое вариегата, прекрасно сочно растение што можете да го одгледувате во тенџере во текот на целиот свој живот. Влегува.

Мајка на бисер е сурова

Мајка на бисер (Graptopetalum paraguayense)

Парагвајскиот граптопеталум е прекрасен сочен сок што можете многу лесно да го одгледувате во саксија. Влезете и запознајте се;)

Екеверија

Ечеверија се едно од најубавите сочни растенија што постојат. Влезете и ќе откриете с about за нив: главни видови, грижа, ... и многу повеќе;)

Euphorbia ingens е сочно дрво

Ингени на еуфорбија

Запознајте ги ингените на Еуфорбија, сочно дрво кое може да достигне 15 метри висина, примајќи малку вода годишно. Влегува;)

Поглед на Crassula marnieriana

Adeердан од жад (Crassula marnieriana)

Ако сакате сукуленти, но барате оној што е лесен за грижа дури и во затворен простор, влезете и откријте ја Crassula marnieriana. Youе ве изненади;)

Текиланата Агаве е прекрасно растение

Сина агава (агаве текилана)

Сината агава или текилана Агава е прекрасно растение со сини лисја што ќе изгледа одлично во градини со ниско одржување и во саксии. Пронајди.

'Рбетот на ѓаволот (Kalanchoe daigremontiana)

Внесете и откријте ја Kalanchoe daigremontiana, многу лесна за грижа и размножување на треска што можете да ја имате во вашата градина или патио.

Поглед на Pachycereus pringlei во живеалиште

Џин кардон (Pachycereus pringlei)

Pachycereus pringlei е брзорастечки кактус совршен за градини со мало одржување што може да надмине десет метри. Запознајте се.

Ладен (месембриантема)

Запознајте ја Мезембриантемата, совршени растенија за градини и саксии кои ќе ви дадат многу радости секоја пролет. Откријте ги.

Јука е растение отпорно на суша

Јука

Запознајте ја Јука, една од најлесните растенија за грижа, бидејќи без проблем се спротивставуваат на суша и штетници. Влегува;)

Поглед на Делосперма во цут

Делосперма

Делосперма се едно од најприлагодливите сочни растенија што постојат. Оди напред и откриј каква грижа бараат за да бидат убави.

Красула (Crassula arborescens)

Дали сакате растение што е многу убаво и лесно за грижа? Откријте ја Crassula arborescens, грмушка со белузлави лисја што ќе ги сакате;)

Боукарнеа

Beaucarnea се растенија кои одлично се вклопуваат во сочни градини, но можат да се одгледуваат и во саксии. Влезете и запознајте ги темелно.

Gymnocalycium mihanovichii во тенџере

Gymnocalycium mihanovichii

Како се грижите за кактусот Gymnocalycium mihanovichii? И вашиот мито? Ние ги решаваме овие сомнежи за да можете да го имате вашето растение здраво многу години. Влегува.

Sansevieria

Сансевиерија се растенија кои спектакуларно се вклопуваат во кактус и сочна градина. Внесете и откријте кои се нивните грижи.

Двобојна гастерија

Гастерија

Гастеријата се сукуленти за кои е толку лесно да се грижите, што ќе биде тешко да се поверуваат. Покрај тоа, тие се размножуваат на едноставен начин. Осмелете се да ги откриете.

Поглед на Crassula perforata

Прободена школка (Crassula perforata)

Crassula perforata е многу убаво и лесно за грижа сочно растение кое не може да недостасува од ниту една колекција. Откријте с everything за неа.

Еониум канариенсе е сочен лек за нега

Беж (аеониум канариенсе)

Aeonium canariense е многу лесно растение за нега со многу висока украсна вредност. Откријте како треба да го одржувате за да биде здраво.

Euphorbia canariensis е растение кое брзо расте

Канар Кардон (Euphorbia canariensis)

Euphorbia canariensis е една од оние сочни грмушки кои изгледаат одлично во секоја градина. Внесете и ние ќе ви кажеме како правилно да се грижите за тоа.

Поглед на Opuntia phaecantha var. дискати

Нопал (опунтија)

Опунцијата е еден од најобемните родови на кактуси што постојат. Откријте кои се главните видови и како се грижат за да бидат здрави.

Поглед на Kalanchoe tomentosa

Каланхое томентоса

Kalanchoe tomentosa е еден од најубавите и најелегантни сукуленти. Дали сакате да знаете како да се грижите за тоа? Не двоумете се: влезете.

Лисјата на Crassula ovata се зелени

Дрво од жад (Crassula ovata)

Дали ви се допаѓа сочни растенија кои личат на мали дрвја? Па, влезете и откријте ја Crassula ovata, прекрасна грмушка за која е многу лесно да се грижите.

Поглед на Sempervivum tectorum

Бесмртна (Семпервивум)

Дали имате мало искуство во грижата за сукуленти? Запознајте ги бесмртните, многу отпорни растенија кои тешко се губат;).

Поглед на Kalanchoe blossfeldiana Calandiva

Каланхое (Kalanchoe blossfeldiana)

Дали имате или би сакале да имате Kalanchoe blossfeldiana? Ако сакате да научите како да се грижите за тоа, така што ќе ви трае многу години, не двоумете се да влезете;).

Поглед на Echinopsis schickendantzii

Датотека ехинопсис

Внесете и научете сè за Echinopsis, кактуси со прекрасни цвеќиња што можете да ги одгледувате во саксија или во градината. Не го пропуштај.

Агавената атенуата е прекрасен вкусен сок

Змеј магуе (агаве атенуата)

Агавената атенуата е прекрасна сочна, многу лесна за одгледување и одржување, која изгледа одлично во секој агол. Влези и запознај ја темелно;)

Поглед на бомбичката Мамиларија

Мамиларија

Што се тоа Мамиларија? Како треба да се грижите за нив за да бидат совршени? Allе зборуваме за сето ова и многу повеќе овде. Влегува! ;)

Лофофора вилијамси, многу убав кактус без 'рбет

Пејоте (Lophophora williamsii)

Пејоте е еден од најпопуларните кактуси. Дали сакате да научите сè за тоа и да уживате во тоа многу, многу години? Па, не двоумете се: внесете.

Цветовите на астрофитумот се жолти

Starвезден кактус (Astrophytum)

Дали знаевте дека постојат кактуси во форма на starвезда? Тие се Астрофитум, растенија што се декоративни и лесни за грижа. Влезете и запознајте ги;)

Поглед на Gymnocalycium baldianum, многу декоративен кактус

Gymnocalycium baldianum

Gymnocalycium baldianum е кактус со прекрасни цвеќиња во кои можете да уживате во вашиот двор или градина. Не двоумете се да влезете и да го сретнете.

Senecio rowleyanus

Дали висат виси сукуленти? Што ако можат да се одгледуваат во затворени простории? Ако одговоривте да на двете прашања, дојдете и запознајте го Сенесио Роулејанус. ;)

Echeveria elegans е сочен сок што формира розети од лисја

Екеверија елеганс

Echeveria elegans е мала, многу лесна за грижа и со голема украсна вредност. Покрај тоа, тој е отпорен на штетници. Дали сакате да дознаете повеќе? Влегува! ;)

Поглед на возрасна Euphorbia trigona

Триаголник еуфорбија

Euphorbia trigona е сочна грмушка или дрво, широко користена за украсување градини и дворови, но ... дали знаете каква грижа и е потребна? Влегува;)

Поглед на Myrtillocactus schenkii

Какви видови кактуси постојат?

Внесете ги и откријте ги различните типови кактуси што постојат и научете да ги разликувате во зависност од нивната форма или дали имаат или не трње. Не го пропуштај.

Echeveria agavoides

Датотека Echeveria agavoides

Echeveria agavoides е прекрасно сочно растение, но не е лесно да се грижи. Ако само што го добивте, влезете и дознајте како да го одржувате здраво.

Ферокактус хистикс

Ferocactus histrix профил

Дали сакате да имате во вашата колекција лесен за грижа и високо декоративен кактус? Внесете и знаете с everything за Ferocactus histrix. Сигурно ќе го сакате.

Еден начин да се спречи 'рѓа е садење на растенијата во саксии со соодветен дијаметар.

Профил на Mammillaria perbella

Mammillaria perbella е толку убав кактус што дури и неговото презиме го кажува тоа. Влезете и запознајте ја оваа извонредна убавина на кактус, ендемична во Мексико.

Agave victoriae reginae

Датотека Agave victoriae reginae

Дали ви е потребен сочен отпорен на суша и тоа е многу декоративно? Дојдете внатре и запознајте ги неверојатните региони Agave victoriae.

Adromischus cooperii

Датотека Adromischus cooperi

Adromischus cooperi е џуџеста сочна грмушка што можете да ја користите за украсување на вашиот двор, тераса или балкон. Откријте како да го имате совршено.

Портулакарија афра

Датотека Portulacaria afra

Портулакарија афра е прекрасен вкусен грмушка, толку лесен за грижа, што можете да го уживате уште од првиот ден. Влезете и запознајте го.

Растенија во саксии Hoodia gordonii

Информативен лист Hoodia gordonii

Hoodia gordonii е прекрасно сочно не-кактусно растение што можете да го имате во садот или во сончевата градина. Влезете и откријте го.

Mammillaria gracilis

Лист Mammillaria vetula

Дали сакате мали кактуси? Влезете и откријте ја Mammillaria vetula, растение што можете да го одгледувате во тенџере цел живот.

Euphorbia meloformis

Еуфорбија мелоформис лист со факти

Euphorbia meloformis е совршен вкусен сок во тенџере во текот на целиот свој живот. Со советите што ќе ви ги понудиме, ќе ви биде убаво цела година. Секако. ;)

Алое ферокс

Лист со алое ферокс

Ако сакате алое на дрвја, ќе уживате во алое ферокс: може да надмине 2 метри во висина! Влезете и запознајте се длабоко.

Welwitschia mirabilis

Датотека Welwitschia mirabilis

Welwitschia mirabilis е curубопитно растение што е толку тешко да се грижи за тоа за многумина е предизвик. Ако сакате да дознаете повеќе за неа, внесете. :)

Ореоцереус тролии

Формулар за факти за Oreocereus trollii

Oreocereus trollii е величествен колоноозен кактус со низок раст што можете да го одгледувате во тенџере или во градината. Влезете и запознајте го длабоко.

Ferocactus rectispinus

Датотека Ferocactus emoryi

Ferocactus emoryi е кактус кој има прекрасни трње. Внесете и откријте каква грижа ви е потребна за да бидете совршени.

Echinocactus platyacanthus

Датотека Echinocactus platyacanthus

Echinocactus platyacanthus е прекрасно кактусно растение кое ќе ги маѓепса сите оние кои сакаат долги боцки. Осмелете се да го знаете.

Cleistocactus strausii

Датотека Cleistocactus strausii

Запознајте го Cleistocactus strausii, колонообразен кактус со лесна грижа, кој може да издржи мраз до минус 10 степени.

Канделабриум Еуфорбија

Датотека со канделабрум Euphorbia

Euphorbia candelabrum е неверојатно арбореално сочно растение кое никого не остава рамнодушен. Откријте како треба да се грижите за тоа, така што секогаш е совршено.

Аеониум табулиформен

Датотека Aeonium tabulaeforme

Aeonium tabulaeforme е една од растенијата што привлекува најголемо внимание: формира спектакуларна розета на срамнети со земја лисја! Внесете и откријте како можете да го имате совршено здрав.

Алое аристата

Датотека со алое аристата

Алое аристата е многу интересно сочно растение, кое може да се одгледува во саксии или во градината, и не треба многу да се грижи. Пронајди.

Датотека Haworthia attenuata

Haworthia attenuata е прекрасно сочно растение со навистина убава шема на бела линија. Нејзината грижа е исто така многу едноставна, затоа не двоумете се да влезете да ја пречекате. ;)

Mammillaria пердувести

Лист мамиларија плумоза

Дали ви се допаѓаат кактуси кои изгледаат како „полнети животни“? Ако е така, ќе ја обожавате Mammillaria plumosa. Влезете и ќе ви кажам не само како е, туку и како се грижи за да можете да уживате секојдневно.

Tephrocactus articulatus v. папиракантус

Датотека Tephrocactus articulatus

Tephrocactus articulatus е многу curубопитен кактус на кој нема да можете да престанете да му се восхитувате: произведува многу убави цвеќиња и, покрај тоа, неговата нега е многу едноставна. Дали се осмелувате да го запознаете?

Ariocarpus retusus

Датотека Ariocarpus retusus

Ariocarpus retusus е еден од оние кактуси кои не можат да изостанат во ниту една колекција. Внесете и откријте зошто е толку посебен.

Агава американка

Датотека Агаве Американка

Agave americana е најчестиот вид агави во светот, но тоа е така затоа што многу лесно се прилагодува, станува дури и инвазивен. Влезете за да знаете с about за него.

Sempervivum tectorum

Sempervivum tectorum датотека

Sempervivum tectorum е најлесно да се грижи за сочно растение во светот, и најотпорно на студ и мраз. Што чекаш да го запознаеш?

Датотека на храмот Буда на Crassula cv

Храмот на Буда Красула е геометриски совршено трево растение: толку многу што нема да можете да размислите за него. Дознајте повеќе за нејзината историја и грижа.

rhopalophylla fenestraria

Датотека Fenestraria rhopalophylla

Fenestraria rhopalophylla е прекрасно сочно растение што можете да го чувате во тенџере цел живот. Неговото одржување е многу едноставно, толку многу што со минимална грижа ќе произведува цвеќиња секоја пролет. Запознајте го.

Стебла на Euphorbia tirucalli

Профил на еуфорбија тирукали

Euphorbia tirucalli е арбореално растение што може да се одгледува и во тенџере и во градината. Толку е лесно да се грижиш за што сигурно ќе те изненади. Запознајте го.

Euphorbia richiei ssp marsabitensis

Euphorbia ritchiei профил

Euphorbia ritchiei е одлично домашно растение за дворови или балкони каде што веќе нема многу слободен простор. Откриено во 2006 година, сигурно ќе ви биде многу лесно да се грижите со нашите совети. ;)

Copiapoa humilis

Профил на копиапоа хумилис

Copiapoa humilis е толку убава и лесна фабрика за кактус што сигурно нема да можете да престанете да ја барате. Влезете и запознајте го овој прекрасен кактус.

Цвеќиња Sedum palmeri

Информации за Sedum palmeri

Sedum palmeri е сочна фабрика за која се грижи многу лесно, толку многу што ако започнете на овој свет нема да имате никаков проблем со тоа. Осмели се да ја познаеш.

Opuntia microdasys, кактус со кладоди

Информативен лист Opuntia microdasys

Opuntia microdasys е многу лесен за одгледување кактус кој произведува прекрасни жолти цвеќиња. Запишете ги овие совети и земете го здраво.

fockea edulis

Лист на Fockea edulis

Fockea edulis е растение со каудекс кое не може да недостасува во ниту една колекција. Многу е лесно да се грижи и одржува. Ти не ми веруваш? Влегува. ;)

Mammillaria backebergiana

Зошто мојот кактус нема да расте?

Зошто мојот кактус нема да расте? Ако вашето скапоцено растение е исто долго време, дознајте кои се причините и што да направите за да ги решите.

Echinocactus grusonii, кактус со топчеста форма

Echinocactus grusonii или седиште на свекрвата

Echinocactus grusonii е добро познат кактус, но дали знаете како да се грижите за него? Ако сте исто така заинтересирани да го знаете потеклото и другите тајни, внесете.

Mammillaria carmenae var. руббриспина

Mammillaria carmenae

Mammillaria carmenae е мал кактус со тотално безопасни трње што може да ги одгледувате во саксија во текот на целиот живот. Ние ви кажуваме сè за неа тука.

Млада алое вера

алое вера

Алое вера е едно од најпознатите сочни растенија во светот. Погоден е за почетници, многу лесен за грижа и, покрај тоа, медицински. Влезете за да дознаете повеќе за неа.

Детали за Euphorbia lactea

Euphorbia lactea

Еден од најомилените сукуленти во светот е Euphorbia lactea. Брзо расте, тоа е растение кое ...

Алое дихотома во живеалиштето

Алое дихотома

Алое дихотома е една од најпознатите и, во исто време, најнепознатите растенија на каудексот во светот.

Дебела еуфобија

Дали некогаш сте виделе сочен или сочен не-кактус толку компактен и заоблен? Неговото научно име е Euphorbia obesa, ...

Литопи или живи камења

Литопсите се далеку едно од најпознатите сочни растенија во светот. Немаат лисја како останатите ...

Pachypodium lamerei во цвет

Pachypodium lamerei

Pachypodium lamerei, попознат како Мадагаскарската палма, е едно од најкултивираните каудициформни растенија во светот; веројатно,

Цифостема јута

Cyphostemma juttae (порано Cissus juttae)

Cyphostemma juttae е каудиформно растение (или растение со каудекс) широко култивирано во региони со топла клима и

Haworthia cuspidata

Haworthia cuspidata е еден од најелегантните видови во родот Haworthia. Неговите месести, тврди лисја, на ...

Mammillaria longimamma

Mammillaria longimamma е многу iousубопитно кактусно растение: да не беа долгите трње, лесно можеше да не потсети на ...