Уреднички тим

Сајбер кактус е веб -страница направена од и за fansубителите на кактуси и други сукуленти. Ние ви нудиме информации за најчестите и најлесни за наоѓање видови во расадници, но исто така и најретките за да можете да уживате во разновидната колекција. Покрај тоа, ние ви кажуваме кои се штетниците и болестите што можат да ги имаат, и што треба да направите за да ги поправите.

Редакцискиот тим Цибер Кактус е составен од тим ентузијасти на сочни растенија, кои ќе ви дадат совети и трикови за да можете да уживате во овие прекрасни растенија како нив. Дали сакате да ни се придружите? За тоа само треба пополнете ја следнава форма и ние ќе стапиме во контакт со вас.

Издавачи

  • Моника санчез

    За amубен сум во сукуленти (кактуси, сукуленти и каудициформи) бидејќи ми дадоа еден на 16 години. Оттогаш ги истражувам и, малку по малку, ја проширувам колекцијата. Се надевам дека ќе ве заразам со ентузијазмот и curубопитноста што ги чувствувам за овие растенија на овој блог.